IMG_5521

(Pavadinimas)

Sveikučiai, spirdaliai. Šiandien pasidalinsiu savo pastebėjimais iš nuostabiojo penktadienio DYP, kuris yra ne tik nuostabusis, bet dar ir MULTITABLE! Visi juk turi savo atkačialintų judesiukų ant Garlando stalo, bet kaip ten būna atsistojus prie Bonzini, kuris Lietuvoje dažniausiai liūdi pamirštas kur kampe? Arba prie amerikoniškojo „Ugnies Kamuolio“? Penktadienis Foosine yra šventė – tai proga gyvai pamatyti tai, ko dar nematėt, sužaist su tais, kuriuos kalbina „interviu su čempionu“ ir laimės valandą pakilnot bokalą, sutaupant brangiųjų eurų.


10636085_831630870182597_2418540392504066092_n

Visi moka žaisti prie „Garlando“, o kaip su „FireBall“?

Tą penktadienį išsiburti atkeliavo 34 veikėjai, kuriuos burtų mašina paskirstė į 17 nenuspėjamų komandų. Dalyvių įvairovė buvo tiesiog pribloškianti – buvo ir džentelmenų ir damų, jaunimo ir senolių, naujokų ir čempionų, net slaptoji Foosino valdžia atvarė pasukiot lazdų. Kaip bebūtų netikėta, kelios poros kėlė varžovams siaubą ir abejones, ar tik burtų mašina nebuvo kaip nors pagadinta. Kokie gi šansai, kad Bastys papuls į porą su Pupeikiu ar kad Kiškis gaus ne kokį naujoką, o jau visai apšilusį Česnavičių. O jau kas dypuose papuola poron su Jamontu tai šypsosi ir lengvai atsipučia – kad ir kaip būtų, kažkas paeis. Pirmieji vakaro aidai kėlė lankytojams šypsenas ir pranašavo puikų laiką; turnyro pradžią paskelbęs balsas atminty liko. Spėju, ne man vienam.


Jeigu man kas suteiktų garbę DYP formatą pavadint lietuviškai aš net negalvodamas pasiūlyčiau „VAŽIUOJAM, DAVAI!“. Ši frazė turi ir savo autorių, kurio čia niekas nepakeis, bet buvo vartojama ir daugelio kitų žaidėjų – čia sociologiškai galima būtų pavadint asimiliacija. Taigi, tą penktadienį daugiausiai kovų vyko įprastame mūšio lauke – Garlandiškėse. Ten visi žino kada, ką ir kaip daryt arba ko tikėtis. Nebent pirmą kartą žaidi prieš Pupeikį. Tada pamatai (arba greičiau išgirsti/pajunti, nes pamatyt nėra jau taip lengva) tokius pullus, apie kuriuos paskui ilgai galvoji… Kai kuriuos likimas mestelėjo žemyn – prie senojo šviestuvo. Va ten Kiškis parodė naujokam kaip įmanoma įdurt sneiką su tais „alaviniais kareivėliais“. Pats gyvai tokį bajerį mačiau taip pat pirmąsyk, tai lengvai sukrėstas likau.


10 keisčiausių fobijų

Žmonės bijo įvairių dalykų. Aš esu „nakolkafobas“.

Bet sneikšotai ant Bonzinio nebuvo vienintelis mane sukrėtęs dalykas tą penktadienį. Prisipažinsiu atvirai, kad esu nakolkafobas – bijau tatuiruočių. Kad penktadieniais klube tvyro karinga atmosfera aišku visiems, bet karinio lėktuvo siluetas ant rankos situacijos nepalengvino. Jau buvau beveik užsimiršęs, kai ant kito personažo rankos, toj pačioj vietoj, pamačiau begalybės ženklą. Juk begalybė ir amžinybė – panašu.. Jeigu trumpai, tai šita baimė nėra tokia problemiška, kaip pavyzdžiui klaustrofobija. Ten žmonės labai pasimeta, pradeda drebėti, prakaituoti, juos ištinka panika. Aš tai pamatęs tatuiruotes tiesiog  išsigąstu, pradedu galvot, kad čia kažkokie pranašiški ženklai, o kai aplink save tatuškių pradedu pastebėt per daug, tiesiog išsijungiu ir atsibundu išneštas laukan…


11039431_10153240503759416_339735985_n

Iš kairės: Simonas Pupeikis, Simonas Jakubauskas, Justas Kiškis, Rapolas Jamontas ir Vilius Paulauskas

Oi, nuklydau, grįžkime. Pradėjau bijot, kad penktadienio burtų turnyro kovos nesibaigs niekada. Kuo toliau – tuo aršiau, tuo džiaugsmas saldesnis, o nusivylimas kartesnis. Poros krito viena po kitos, kol liko pačios stipriausios. Visos prieš tai vardintos favoritų poros išsidėstė pirmojoj lentelės pusėj, tačiau ne visoms pasisekė vienodai. Triumfavo Rapolas su Kristupu – jiems sakau malačiai, bet dar didesni malačiai mano neprimatančioms akims buvo antrą vietą užėmę Ignas ir Tadas. Šitų pacaniukų pora buvo vienintelė iš pirmų keturių komandų, kurios sudėty žaidė naujokas. Sykį pralošę Basčiui su Pupeikiu, antrą kartą parodė, kad viskas įmanoma ir išvijo šituos du galiūnus į kovą dėl trečios – ketvirtos vietų. Ignas su Tadu sužaidė tikrai puikiai ir parodė, kad net ir ne wizard reitingo pora, gali pavaryt. Penktadienis tuo ir žavus – ateikit ir įsitikinkit patys!


Šitie penktadienio dypai man primena skandinavų virtuvę. Visi žino, jog skandinavai valgo daug žuvies, bulvių ir uogų, bet tikrai ne visi yra ragavę „skanėsto“ surstrommingo. Panašūs ir penktadieniai Foosine – žinai kas tai yra, ko ten tikėtis, daug ką gali nuspėti, bet ateini ir gauni siurprizą, apie kurį paskui visiems aplinkui pasakoji.