10590607_831631593515858_2991585022372201607_n

Justas Kiškis: man patinka techniškas ir „švarus“ stalo futbolas

Netrukus Lietuvos stalo futbolo rinktinė pradės pasiruošimą Pasaulio taurei. Rinktinės nariai skuba pabaigti visus darbus, kad jokios mintys neblaškytų, kai reikės susikaupti ir parodyti, ko verta rinktinė ir kiekvienas asmeniškai. O parodyti mes mokame – praeitais metais Lietuvos jauniai tapo pasaulio čempionais!

Jūsų dėmesiui interviu su „auksinės rinktinės“ nariu Justu Kiškiu, kuris jau labai laukia Pasaulio taurės, vyksiančios Italijoje, Turine balandžio 8-12 dienomis. 


10606610_824979400847744_8513496574794934097_n

„Noriu žaisti kaip Rapolas. O kažko labai norėdamas – visada pasieksiu“

Justai, gal atsimeni, kaip pirmą kartą sužinojai apie stalo futbolą ir kodėl pradėjai žaisti?

Taip! Puikiai prisimenu! Pamenu, kad per Eurosport žiurėjau Pasaulio stalo futbolo taurę. Visai įdomus užsiėmimas atrodė, bet praėjo daug laiko, kol kartą draugas pasikvietė pasiklausyti jo koncerto į „Prancūzparkį“, o ten buvo ir Foosin stalas. Pasiūlė pažaisti ir man labai patiko. Vėliau pirmą kartą stalo futbolo pažaisti nuėjau į Foosin klubą. Čia pirmą kartą gyvenime pamačiau Rapolą Jamontą. Žiūrėjau, kaip jis žaidžia ir pamačiau, kad jis visus tvarko „į vienus vartus“. Žiūrėjau, kaip jis muša sneiką, tai net nesuprasdavau kur įmušė.  Nuo tada pasakiau sau, kad irgi noriu žaisti taip, kaip Rapolas, ir pradėjau lankytis Foosin klube. Geresnių ir labiau patyrusių žaidėjų prašiau, kad pamokytų žaisti.


Kiek laiko praleidi prie stalo?

Žaidžiu nuo 2013 m. lapkričio. Po praeitų metų Lietuvos taurės, treniruodavausi po 5 valandas. Maždaug, nuo tada, kai Foosin klubas atsidarydavo, iki tada, kai užsidarydavo. Ir dabar stengiuosi palaikyti formą, todėl galima sakyti, kad išeiginė nuo stalo futbolo diena būna tik sekmadieniais, kai klubas nedirba.


10502153_811922795486738_5078896016476737205_n

Garlando World Championship 2014. Justas Kiškis ir Austėja Šermončiūtė

Artėja Pasaulio taurė, ko tikiesi iš rinktinės ir savęs?

Visų pirma tai labai laukiu šio įvykio! O iš vyrų rinktinės per daug nesitikiu, nes bus labai stiprių rinktinių, bet manau, kad jauniai, labai norėdami, tikrai gali užimti pirmą vietą. Žinau, kad bus multitable ir panašiai, bet aš tikiu, kad mes galime – tai įrodėme Garlando WCS turnyre, kai visas jaunių rinktines sausai sutaškėm!


Austėja Šermončiūtė žaisdama mėgsta klausytis „Metallica“, Albinui Šepučiui gražiausia muzika – žaidimo garsai. O tu klausaisi muzikos žaisdamas?

Per rimtus mačus visada klausau muzikos, ypač jeigu žaidžiu prieš Rusijos sportininkus, kurie po kiekvieno įvarčio rėkia, o tai mane labai blaško. Apskritai, aš esu jautrus žmogus ir gana stipriai reaguoju į aplinkinius, nors daugumai atrodo, kad man niekas nerūpi. Taip nėra.

Klausau labai įvairios muzikos. Kol nežaidžiau stalo futbolo, klausydavausi tranzo ir psichodelinės muzikos, bet žaisdamas stalo futbolą, ieškau tokios muzikos, kuri mane nuramintų arba kaip tik labai tonizuotų. Tarkime per Baltic Cup vienetų finalą  klausiausi „MMOTHS-THNX“. Kad ir kaip raminančiai skamba ši muzika, rankos vistiek drebėjo (juokiasi).


Ar turi prietarų/ritualų, padedančių susikaupti svarbiausioms kovoms?

Hm… Kažkada dėliodavau rubiko kubą prieš mačą, bet supratau kad nereikia taip daryti, nes visi žiūri kaip į nesveiką… (juokiasi). Dabar, kai reikiai nusiteikti aukščiausio lygio varžyboms, užsidedu ausines, ir galvoju tik apie mačą. Stengiuosi  20-30 minučių iki mačo būti su savimi ir su niekuo nesikalbėti. Taip geriau susikaupiu.

10603305_10204116455728958_3068957620682748728_n

„Žaisdamas stengiuosi kuo labiau negerbti priešininko – tikiu, kad tai man padeda laimėti“


Koks tavo bruožas, žaidžiant stalo futbolą, tau pačiam nepatinka?

Turbūt labiausiai manyje nepatinkantis bruožas būtų tas,  kad, nesvarbu prieš ką žaisčiau, žaidimo metu stengiuosi kuo labiau negerbti priešininko… Aišku neparodau to akivaizdžiai, viskas lieka mano galvoje, bet tikiu, kad man tai padeda laimėti!


O koks bruožas tau patinka ir yra tavo stiprioji pusė?

Patinka turbūt tai, kad kažko labai norėdamas, visada pasieksiu – esu labai užsispyręs žmogus.


Kas iš Lietuvos ar pasaulio stalo futbolo žaidėjų tave įkvepia? 

Iš Lietuvos žaidėjų, be abejo, Rapolas Jamontas, todėl kad man labai patinka techniški žaidėjai, kurie žaidžia „švariai“. Iš užsienio žaidėjų mane labiausiai įkvepia Kevinas Hundstorferis. Taip, jis tikrai nėra pats geriausias pasaulyje, bet man patinka jo žaidimo stilius, ir jo elgesys prie stalo.


Kaip manai, kas šių metų Lietuvos taurės favoritai?

Jeigu atvirai, apie Lietuvos taurę per daug negalvoju – man kur kas svarbesnis yra ITSF Pro Tour Latvia Open turnyras, dėl to, kad ten susirinks daugiau žaidėjų. Daugiau dalyvių – sunkiau laimėti.

Dėl Lietuvos taurės: manau kad dvejetus laimėsiu aš su Albinu Šepučiu, o vienetuose laukia rimta kova! Net 3-4 žmonės šiais metais turi šansų užimti pirmą vietą. Tikiuosi tai būsiu aš!

Ačiū už pokalbį ir sėkmės turnyruose!


Foosin | Tikras stalo futbolas