6

Simonas Pupeikis: tikėjausi geriausio rezultato ir man pavyko

Vasario 20 – 22 dienomis Foosin klube vyko Lietuvos taurės varžybos, kuriose itin sėkmingai pasirodė vienas iš jaunių rinktinės, 2014 tapusios pasaulio čempionais, narių Simonas Pupeikis. Jūsų dėmesiui interviu su Simonu – apie viską po truputį ir daug apie stalo futbolą.


2

2014 pasaulio čempionai – Lietuvos jaunių rinktinė (iš kairės: Simonas Pupeikis, Baltrus Šivickis, Austėja Šermončiūtė, Justas Kiškis, Albinas Šeputis)

 

Simonai, pradėkime nuo tradicinio klausimo: kada ir kaip susidomėjai stalo futbolu?

2010 metais 12-okai pastatė mūsų mokykloje stalą, ten pirmą kartą ir pabandžiau pažaisti. Žinoma, patiko! Iš pradžių nesugebėjau net kamuolio varinėtis, tačiau palaipsniui tobulėjau. Keletas iš vyresnių klasių mokinių žaidė stalo futbolą, dalyvaudavo turnyruose ir kartą pasikvietė mane į „Foosin“. Ten pirmą kartą sutikau Rapolą Jamontą mačiau, kaip jis treniruojasi, pasiūliau sužaisti. Tikriausiai nereikia net sakyti, jog gavau sausai, tas ir užkabino – pergalės prieš stipresnius troškimas.


Ar stalo futbolas tau labiau laisvalaikis, ar sportas?

Pradžioje tai buvo laisvalaikio praleidimo būdas, neretai likdavau po pamokų mokykloje pažaisti, pasitreniruoti, tačiau po 2 metų tai tapo daugiau negu laisvalaikis. Pradėjau dalyvauti turnyruose, intensyviau treniruotis ir tai tapo sportu.


Kokiais dar dalykais užsiimi taip pat sėkmingai kaip ir stalo futbolu?

Deja, tokiais akivaizdžiais pasiekimais, kaip stalo futbole, pasigirti negaliu.


Untitled design (12)

„Jau 8 metus groju gitara, bet nelaikau savęs profesionalu, todėl nemėgstu tuo girtis“

Vis dėlto, ką dar veiki laisvalaikiu be mokyklos ir stalo futbolo – beatbox’as, šachmatai, kulinarija?

Taip – kulinarija! Galima sakyti, esu valgymo ekspertas! Labiausiai man patinka lazanija, o nepatinka – jūrų gerybės. O jeigu rimčiau, tai jau 8 metus groju klasikine gitara vienas ir su orkestru, bet nelaikau savęs profesionalu, todėl nemėgstu tuo girtis.

Man labai patinka gyva muzika, todėl stengiuosi kuo dažniau apsilankyti įvairių grupių koncertuose. Vis dėlto, turiu pripažinti, kad apie stalo futbolą galvoju daugiausiai: artėja pasaulio taurė, šį penktadienį prasideda turnyras Latvijoje, tik ką baigėsi Lietuvos taurės varžybos…


1

„Turbūt kiekvienas eidamas į varžybas įvertina savo galimybes ir tikisi pasirodyti kuo geriau“

Po puikaus pasirodymo Lietuvos taurės varžybose esi prestižiškiausių kategorijų – atvirų vienetų ir dvejetų Lietuvos čempionas. Iš viso laimėjai net keturis medalius – ar daug treniravaisi ir ar tikėjaisi tokio rezultato?

Turbūt kiekvienas eidamas į varžybas įvertina savo galimybes ir tikisi pasirodyti kuo geriau. Aš taip pat tikėjausi geriausio rezultato ir šį kartą man pavyko. O gerą formą stengiuosi palaikyti nuolat, treniruojuosi tiek, kiek pavyksta suderinti su kitomis veiklomis.


3

„Galbūt kada nors būsime kaip austrai ir stalo futbolas bus numeris vienas „indoor“ sportas Lietuvoje“

Ar Lietuvos taurės varžybose buvo staigmenų ir netikėtų rezultatų? Gal kieno nors pergalė ar pralaimėjimas nustebino?

Atsakysiu N. Kesmino stiliumi: „Gal kam nors ir buvo kokių staigmenų, tačiau man – ne“. Vieni kitų žaidimą gerai pažįstame, todėl žinome, ko galima tikėtis.


Kartu su rinktine važiuosi į pasaulio taurę. Ko tikiesi iš savęs ir iš rinktinės? Gal gali paprognozuoti, kurios šalys šiemet išsidalins medalius?

Pasitikiu žmonėmis su kuriais važiuoju, todėl iš savęs ir rinktinės tikiuosi gero pasiruošimo ir atitinkamai gerų rezultatų. Stalo futbolas, kaip ir bet kuris kitas sportas, labai nenuspėjamas, todėl prognozuoti, kas laimės sunku, juk stalo futbolo kamuolys taip pat apvalus.


Kaip manai, kokia stalo futbolo ateitis Lietuvoje? 

Manau, kad Lietuvoje stalo futbolas bus žaidžiamas net tik baruose ir kavinėse, bet ir treniruočių centruose. Žmonės ateis gerai praleisti laiko, pabendrauti ir rimtai pasitreniruoti. Galbūt kada nors būsime kaip austrai ir stalo futbolas bus numeris vienas „indoor“ sportas Lietuvoje.

Ačiū už pokalbį ir sėkmės turnyruose!


 

Foosin | Tikras stalo futbolas