IMG_3350

Lietuvos stalo futbolo jauniai – pasaulio čempionai

IMG_2992

Savaitgalį Zalcburge (Austrija) vykusiame Pasaulio stalo futbolo čempionate Lietuvos žaidėjai pirmąkart lipo ant aukščiausio pakylos laiptelio. Jaunių „Adform“ rinktinė (žaidėjai iki 18 metų), finaliniuose etapuose sutriuškinusi Didžiosios Britanijos (3:0) ir Austrijos (2:0) komandas, užsitikrino 1-ąją vietą grupėje.

 

IMG_3363

„Žaidimo metu lydėjo komandos palaikymas ir vienybė: per kiekvieną mačą už nugaros stovėję rinktinės nariai skatino šūksniais, o petraukų metu dalijosi patarimais. Tikiu, kad tai ir padėjo pasiekti pergalę“, – iškovotu auksu džiaugiasi jaunių rinktinės kapitonas Simonas Pupeikis.

 

IMG_3355

Jauniesiems žaidėjams taip pat puikiai sekėsi kitose rungtyse. Jaunių dvejetų varžybose S. Pupeikis kartu su Albinu Šepučiu užėmė 2-ąją vietą, po įtemptos finalinės kovos rezultatu 3:2 nusileidę D. Britanijos atstovams Callum Oakes ir Matthew Warr. Kita jaunių komanda – Austėja Šermončiūtė ir Justas Kiškis – liko ketvirti.

 

IMG_3344

Jaunių vienetų rungtyje A. Šeputis iškovojo 3-ąją vietą, o S. Pupeikis liko penktas. Pirmąją vietą užėmė Dominik Sarkany iš Vengrijos.


IMG_2982

Čempionate taip pat dalyvavusiai Lietuvos vyrų „Carlsberg“ rinktinei burtai lėmė žaisti vienoje grupėje su Rusija, Čekija bei 1-ąją vietą pasaulio reitinge esančia Austrijos rinktine. Atvirų dvejetų rungtyje geriausiai pasirodė Arnas Bastys ir Gytis Kinderevičius, iškovoję 17-ąją vietą. Stipriausi šioje rungtyje buvo Austrijos atstovai Bernhard Kraus ir Florian Brückner.

 

IMG_3161

Lietuvos moterų „Paysera“ rinktinė dėl patekimo į finalinį etapą varžėsi su Vengrijos, Austrijos bei Rusijos rinktinėmis. Dvejetų rungtyje Ieva Čižiūnaitė ir Greta Lazutkaitė bendroje įskaitoje užėmė 27-ąją vietą. Šioje rungtyje pirmąją vietą užėmė čempionato šeimininkės Austrijos atstovės Melissa Mosser ir Verena Rohrer.

 

IMG_3120

„Moterys stalo futbolą žaidžia daug emocionaliau negu vyrai. Jos labiau jaudinasi ir tai aiškiai parodo varžybų metu. Taip pat dauguma stalo futbolininkių yra draugės, todėl joms sunku konkuruoti viena prieš kitą. Man šiame čempionate teko žaisti prieš mūsų rinktinės narę I. Čižiūnaitę, tad tai buvo pats nemaloniausias mačas visame turnyre“, – patirtimi dalijasi jaunių rinktinės „Adform“ narė A. Šermončiūtė.

Deja, nei Lietuvos moterų, nei vyrų rinktinės žymesnių pergalių šiame čempionate neiškovojo.


IMG_3086

Paskutinę turnyro dieną vykusiose vienetų varžybose tarp Lietuvos rinktinės žaidėjų geriausiai pasirodė Rapolas Jamontas, pakilęs iki 9-tosios vietos. Moterų vienetų rungtyje A. Šermončiūtė taip pat liko devinta, o I. Čižiūnaitė – septyniolikta.

Iš viso šiame pasaulio čempionate dalyvavo daugiau nei 350 dalyvių. Daugiausiai žaidėjų atstovavo Šveicariją – 67. Lietuvos rinktinę sudarė 13 žaidėjų.

 

Išsamūs turnyro rezultatai