rapolas

Geriausiu Baltijos šalių stalo futbolo žaidėju tapo lietuvis Rapolas Jamontas

Praėjusį savaitgalį Vilniaus stalo futbolo klube „Foosin“ įvyko trečiasis, finalinis, stalo futbolo turnyro „Baltijos taurė“ etapas. Pirmi du turnyro etapai šiais metais vyko Latvijoje ir Suomijoje.

VIENINTELIS REGIONINIS TURNYRAS PASAULYJE

„Baltijos taurė“ – tai pirmasis pasaulyje stalo futbolo turnyras, kuris apjungia vieno regiono šalis. Jį organizuoja Lietuvos stalo futbolo klubas „Foosin“ kartu su Latvijos ir Suomijos stalo futbolo asociacijomis. Nors turnyras vyksta dar tik pirmus metus, organizatoriai sulaukė didelio dalyvių skaičiaus iš įvairių pasaulio valstybių. Be jau minėtų šalių-organizatorių, visuose trijuose etapuose dalyvavo Rusijos, Vokietijos, Austrijos, Lenkijos, Belgijos, Baltarusijos ir kitų šalių futbolininkai.

Geriausias Baltic cup žaidėjas

Susumavus trijų turnyro etapų rezultatus, šalių reitinge Lietuva liko antroje vietoje, pirmąją vietą užleidusi Rusijai. Žaidėjų įskaitoje geriausiu stalo futbolininku tapo lietuvis Rapolas Jamontas. Jis iškovojo pagrindinį turnyro trofėjų, kuris kiekvienais metais pereis į naujo geriausio žaidėjo rankas.

Atvirų vienetų laimėtojai

Trečiajame etape atvirų vienetų rungtyje geriausiai pasirodė Lietuvos jaunių rinktinės žaidėjas Justas Kiškis. Jis finale nugalėjo Rusijos žaidėją Timur Gimranov. Trečioje vietoje liko R. Jamontas.

Atvirų dvejetų laimėtojai

Atvirų dvejetų nugalėtojais tapo jungtinė Lietuvos/Rusijos komanda – Arnas Bastys ir Vladimir Popovich. Jie nugalėjo rusus Natalia Leschenok ir T. Gimranov. Turnyro dalyvius nustebino trečiąją vietą užėmę lietuviai Baltrus Šivickis ir Toma Stasiukaitytė, kurie ketvirtfinalyje laimėjo prieš vieną stipriausių „Baltijos taurės“ komandų – R. Jamontą ir Rytį Mitkų.

Moterų rungčių laimėtojos

Moterų vienetų rungtyje stipriausia stalo futbolininke tapo Austėja Šermončiūtė. Tai didžiausias pasiekimas Austėjos karjeroje. Finale žaidėja rungėsi su ruse Natalia Chusova, o trečioje vietoje liko rusė Alexandra Krasnitskaya. Moterų dvejetų rungtyje lietuvėms sekėsi ne taip gerai – pirmą ir antrą vietas iškovojo Rusijos atstovės, o lietuvės Austėja Šermončiūtė ir Agnė Musajevaitė iškovojo trečiąją vietą.

Jaunių rungčių laimėtojai

Jaunių rungtyje lietuviai apgynė pasaulio čempionų vardą ir užėmė visas prizines vietas. Geriausiai pasirodė žaidėjas Justas Kiškis, kuris iškovojo pirmąją vietą jaunių vienetų rungtyje ir kartu su  A. Šepučiu laimėjo jaunių dvejetus.