austėja 2

Austėja: apie stalo futbolą, „Metallica“ ir Pasaulio taurę

Po poros mėnesių Lietuvos stalo futbolo rinktinė pradės pasiruošimą Pasaulio taurei. Rinktinės nariai skuba pabaigti visus kitus darbus, kad jokios mintys neblaškytų, kai reikės susikaupti ir parodyti, ko verta visa mūsų rinktinė ir kiekvienas asmeniškai. O parodyti mes mokame – praeitais metais Lietuvos jaunių stalo futbolo rinktinė tapo pasaulio čempione!

Skaitytojų dėmesiui interviu su viena „auksinės rinktinės“ narių Austėja Šermončiūte, kuri šiuo metu labiausiai užsiėmusi mokslais, o prasidėjus pavasariui jos  galvoje bus tik stalo futbolas – treniruotės ir Pasaulio taurės turnyras, šiais metais vyksiantis Italijoje, Turine balandžio 8-12 dienomis.


 

Austėja, kiek laiko domiesi ir žaidi stalo futbolą? Gal atsimeni, kada ir kaip pirmą kartą sužinojai apie šį žaidimą?

Stalo futbolą žaidžiu jau daugiau nei 3 metus, pradėjau būdama trylikos metų. Pirmą kartą stalo futbolą pamačiau vasarą Klaipėdoje „Žvejų bare“. Panorau sužaisti ir… tą vakarą ten buvau prasčiausia žaidėja, bet apėmė azartas tapti geriausia ir laimėt prieš juos visus! Taip ir užsikabinau (juokiasi).


 

Kiek laiko per dieną praleidi prie stalo?

Šiuo metu treniruojuosi šiek tiek mažiau nei anksčiau, kadangi daugiau dėmesio skiriu mokslams – pradedu treniruotis tik likus kelioms savaitėms iki artimiausio turnyro. Kai pradėsiu ruoštis Pasaulio tauraustėja 3ei, prie stalo praleisiu vidutiniškai 3 kartus per savaitę, dvi-tris valandas per dieną.


 

Per metus moterų vienetų reitinge iš 132 pakilai į 8 vietą – tai nerealu! Pavasarį pradėsi ruoštis Pasaulio taurei, ko tikiesi iš rinktinės ir savęs?

Iš rinktinės tikiuosi to paties kaip ir iš savęs – kad mes visi parodysim savo geriausią žaidimą, ir kad visi labai stengsimės. Taip pat tikiuosi, kad visi vieni kitus palaikysime, dalinsimės patarimais ir įgysime daug patirties.


 

Ar žaisdamUntitleda klausaisi muzikos? Kokios?

Taip, dažniausiai klausausi „Metallica“ – Nothing else matters… Žaisdama taip ir jaučiuosi – daugiau niekas nerūpi.


 

Ar esi dalyvavusi trečiadienio merginų turnyruose Foosin ir laimėjusi „daikčiukų“ banką? 

Deja, nesu dalyvavusi, bet skamba labai smagiai, tikiuosi greitu metu viename šių turnyrų sudalyvauti!

Ačiū už pokalbį!

Trečiadienis – merginų diena Foosin!

Foosin | Tikras stalo futbolas