946515_585022331521190_2144671964_n

Rapolas: viskas prasidėjo nuo stalo teniso

Netrukus Lietuvos stalo futbolo rinktinė pradės pasiruošimą Pasaulio taurei. Rinktinės nariai skuba pabaigti visus kitus darbus, kad jokios mintys neblaškytų, kai reikės susikaupti ir parodyti, ko verta visa mūsų rinktinė ir kiekvienas asmeniškai. O parodyti mes mokame – praeitais metais Lietuvos jaunių stalo futbolo rinktinė tapo pasaulio čempione!

 

Skaitytojų dėmesiui interviu su vienu „auksinės rinktinės“ ramsčių Rapolu Jamontu, kuris jau pradėjo pasiruošimą Pasaulio taurės turnyrui, šiais metais vyksiančiam Italijoje, Turine balandžio 8-12 dienomis.


Rapolai, kiek laiko per dieną praleidi prie stalo?

1170674_647945075217845_1835718253_n

„Susitikus dviems geriems ir techniškiems žaidėjams, beveik visada pergalę nulemia ne technika, o mąstymas ir psichologinis pasirengimas“

Tik pradėjęs žaisti stalo futbolą, žaisdavau kone kasdien. Atsidarius stalo futbolo treniruočių centrui jau sekančią dieną su klasioku Donatu Radomskiu nusipirkome abonementus ir pradėjome ten vaikščioti. Pačioje pradžioje tarpusavy beveik nežaisdavome, o užsiimdavome individualiomis treniruotėmis. Kartais treniruotis pradėdavome iškart po pamokų, ir prie stalo prastovėdavome iki pat vakaro. Nors treniravomės ilgai, nieko įspūdingo parodyti negalėjome…
2011 metais apsilankiau Garlando pasaulio čempionate Austrijoje, kuriame pamačiau daug stalo futbolo legendų. Pabendravęs su geresniais žaidėjais įgavau labai daug žinių apie žaidimą. Po šio turnyro skyriau labai daug laiko mokydamasis taikyti ten įgytas žinias. Būtent po šių treniruočių pradėjau sparčiai kilti Lietuvos reitinge, kol  pasiekiau pirmąją vietą. Šiuo metu treniruojuosi nelabai daug, tačiau  stengiuosi bent 2-3 kartus per savaitę kelioms valandoms prisiliesti prie  stalo, to man reikia, norint palaikyti formą, nes techniškai išmokti ką nors  naujo būtų labai sunku. Be formos palaikymo yra labai svarbu teisingai  ugdyti galvą žaidimo metu, nes susitikus dviems geriems ir techniškiems  žaidėjams, beveik visada pergalę nulemia ne technika, o mąstymas ir  psichologinis pasirengimas.


Praeitų metų Pasaulio vienetų reitinge esi 10-tas, o Lietuvoje – pirmas! Ko tikiesi iš savęs ir iš rinktinės artėjančioje Pasaulio taurėje? Kada pradėsi ruoštis?

1509122_484868501621931_89188513_n

„Iš tarptautinių turnyrų patirties galiu pasakyti, kad Lietuvos jauniai yra vieni iš stipriausių visame pasaulyje“

Nors pasaulio vienetų reitinge esu dešimtas, manau, tai neatspindi mano žaidimo lygio, nes yra šimtai labiau patyrusių ir daugiau pasiekusių žaidėjų. Gavau vardinį pakvietimą iš Tarptautinės stalo futbolo federacijos. Šis turnyras bus ypatingas ir skirsis nuo kitų, kuriuose dalyvavau, ir formatu, ir dalyviais. Kitaip negu WCS formato turnyre (World Championships Series), kuris vyksta prie vienodų stalų, šis turnyras vyksta prie penkių skirtingų stalų, o tai reikalauja ypatingo pasirengimo. Užimti prizinės vietos net nesvajoju, bet pakovoti su kitų šalių čempionais tikrai noriu ir labai stengsiuos. Daugiausia vilčių teikiu jauniams, bei jaunių rinktinei. Ten prizinių vietų turėtų būti, nes iš tarptautinių turnyrų patirties galiu pasakyti, kad Lietuvos jauniai yra vieni iš stipriausių visame pasaulyje. Ruoštis pradedu jau dabar.


Kaip stalo futbolu sudominti žmogų, kuris nei karto nėra žaidęs?

Sudominti žmogų sužaisti stalo futbolą pirmą kartą yra labai lengva. Beveik visada užtenka gražiai pasiūlyti. Tačiau sužaisti antrą kartą (nes dažniausiai pirmąjį nelabai pasiseka), arba pradėti tuo užsiiminėti profesionaliai yra ganėtinai sunku. Jeigu esate jau patyręs ir kviečiate draugą ar draugę pažaisti, niekada negalima persistengti. Visą laiką reikia nusileisti iki priešininko lygio, priešingu atveju, nebus įdomu nei pačiam, nei tuo labiau oponentui.


O kokia tavo istorija? Kaip, kada ir kur pirmą kartą sužinojai apie stalo futbolą?

165657_189127067766317_7331712_n

2011 metai. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Stalo futbolu susidomėjau kai pradėjau mokytis Vilniaus Užupio gimnazijoje. Vyresnių mokinių, taip pat susidomėjusių stalo futbolu dėka, ten jau porą metų stovėjo stalas. Pagrindinis mano pomėgis buvo stalo tenisas ir gan dažnai taip atsitikdavo, kad likdavau mokykloje po pamokų pažaisti. Kartą pasilikęs nebuvo su kuo žaisti ir mano akis užkliuvo už greta stovėjusio stalo futbolo, prie kurio pertraukų ir net pamokų metu netrūkdavo žmonių. Ten stovėjo vyresnis mokinys ir treniravosi. Pasiūliau sužaisti. Nepraėjus nei porai minučių, gavau į kaulus, tačiau pasiūliau pažaisti dar kartą… Taip ir prasidėjo mano ir stalo futbolo istorija. Maždaug po pusmečio žaidimo, atsidarė stalo futbolo klubas Foosin pradėjau treniruotis ten. 2010 m. gegužę sužaidžiau pirmajame savo turnyre „Play Club Super Bowl“. Dauguma žaidėjų skaičiuoja savo žaidimo patirtį nuo pirmojo turnyro. Aš irgi taip skaičiuoju, taigi galima sakyti, kad iš viso jau žaidžiu beveik penkerius metus.


Viena iš jaunių rinktinės narių, Tavo kolegė Austėja Šermončiūtė prisipažino, kad žaisdama labiausiai mėgsta klausytis Metallica – Nothing Else Matters. Kokia muzika tave užveda ir nuteikia svarbiausioms kovoms?

Žaisdamas muzikos neklausau. Tačiau muzika mano gyvenime užima tikrai svarbią vietą ir atsirado ji daug anksčiau nei stalo futbolas – jau 13 metų dainuoju choruose, pradėjau nuo „Ažuoliuko“, o dabar jau dvejus metus lankau Vilniaus Gedimino technikos universiteto akademinį chorą „Gabija“.


Jeigu žaisdamas nesiklausai muzikos, tai gal turi kokį nors prietarą, talismaną ar ritualą, kuris neša sėkmę?

Nei prietaro, nei ritualo neturiu, nes manau, kad žaidimui įtaką galiu daryti tik pats ir tik žaidimo metu.

Ačiū už pokalbį ir sėkmės Pasaulio taurėje!


 

Foosin | Tikras stalo futbolas