Untitled design (3)

Albinas: per kiek laiko tampama Pasaulio jaunių čempionu

Netrukus Lietuvos stalo futbolo rinktinė pradės pasiruošimą Pasaulio taurei. Rinktinės nariai skuba pabaigti visus kitus darbus, kad jokios mintys neblaškytų, kai reikės susikaupti ir parodyti, ko verta visa mūsų rinktinė ir kiekvienas asmeniškai. O parodyti mes mokame – praeitais metais Lietuvos jaunių stalo futbolo rinktinė tapo pasaulio čempione!

Jūsų dėmesiui interviu su „auksinės rinktinės“ nariu Albinu Šepučiu, kuris įvardijamas kaip vienas realiausių kandidatų šiais metais tapti Lietuvos vienetų čempionu ir laimėti pakvietimą į Pasaulio taurę, vyksiančią Italijoje, Turine balandžio 8-12 dienomis.


Albinai, papasakok, kada ir kaip pirmą kartą atsidūrei prie futbolo stalo?

Tai buvo maždaug 2013 metų pradžioje, o jeigu dar tiksliau – kovo mėnesį, kai draugai pasiūlė kartu eiti į Foosin stalo futbolo klubą. Nuo tada ir žaidžiu.


10384675_868625963149754_7267592539628626733_n

„Manau, medalių tikėtis galima“

Ar iškart supratai, kad stalo futbolas – tavo sportas, kad praėjus tik šiek tiek daugiau nei metams, jau atstovausi Lietuvos jaunių rinktinei Pasaulio čempionate ir laimėsi auksą?

Tikriausiai nesitikėjau ir tikrai nežiūrėjau į stalo futbolą rimtai. Vis dėlto, pažaidęs kelis mėnesius, panorau tobulėti ir kažko pasiekti, taigi pradėjau rimčiau domėtis ir treniruotis. Kai turėdavau daugiau laiko, žaisdavau beveik kiekvieną dieną po 5-6 valandas. Šiais metais baigsiu dvyliktą klasę, todėl sumažinau treniruočių tempą, bet stengiuosi bent 3-4 dienas per savaitę atvykti ir pažaisti kelias valandas.

Žaisti pasaulio čempionate, ginant Lietuvos rinktinės garbę buvo išties neeilinis įvykis. Nors aišku, žaisdamas apie tai negalvojau – svarbiausia buvo laimėti, o džiaugtis ir vertinti galima po to, kai medaliai jau ant kaklo.


Praeitais metais važiuodamas į Pasaulio taurę svajojai „išgyventi“. Ko iš rinktinės ir iš savęs tikiesi šių metų Pasaulio taurėje?

Iš jaunių rinktinės tikiuosi daug, nes visi žaidėjai yra gan pajėgus, tai parodėme vasarą žaisdami „Garlando WCS“ (World Championships Series). Pats tikiuosi kuo geriau pasirodyti jaunių vienetuose ir dvejetuose. Manau, medalių tikėtis galima.


Ar žaisdamas klausaisi muzikos? 

Ne, muzikos nesiklausau. Esu bandęs, bet mane tai blaško, todėl, kad man labai svarbu girdėti paties žaidimo garsus.


Ar turi prietarų/ritualų, padedančių susikaupti svarbiausioms kovoms?

Turiu talismaną – savo laimingąjį akmenuką, kurį nešiojuosi kišenėje. Jis man padeda susikaupti prieš rimtas varžybas.


Untitled design (4)

„Vienetus laimėsiu aš arba Justas Kiškis“

Koks Lietuvos ar pasaulio stalo futbolo žaidėjas tave įkvepia, į ką norėtum lygiuotis?

Žaidėjo, į kurį lygiuojuosi neturiu, bet kalbant apie geriausius žaidėjus, būtina paminėti stalo futbolo legendą belgą F. Collignoną. Šiuo metu jis sustabdęs savo profesionalią karjerą, ir dalyvauja turnyruose vien savo malonumui. O iš dabartinių, aktyviai sportuojančių, tai išskirčiau austrą K. Hundstorfer, 2013 Pasaulio vienetų čempioną. Jis man patinka, nes į žaidimą žiūri itin rimtai.


Jau triskart iš eilės laimėjai vienetų turnyrą, šeštadieniais vykstantį Foosin klube. Gal galėtum paprognozuoti, kokie žaidėjai ar žaidėjos dominuos Lietuvos taurėje 2015?

Man labiausiai patinka vienetų ir dvejetų rungtys. Kitomis rungtimis pernelyg ir nesidomiu. Dvejetus žaisime su Justu Kiškiu ir mes nusiteikę laimėti. Justas Kiškis gali laimėti ir vienetus, jeigu tik jam pavyks nugalėti mane!

Ačiū už pokalbį. Sėkmės Lietuvos ir Pasaulio taurėse!


Foosin | Tikras stalo futbolas