THE HARDEST (1)

Pintauto Pušelio nuotykiai: „Komandų lyga“

Man, Pintautui Pušeliui, kaip atidžiam stebėtojui, neretai atrodo, jog pašaliečiai kartu su stalo futbolas mėgsta vartoti žodžius monotoniškas, ribotų galimybių arba net negalima trim palošt – kur teisybė?! O ta teisybė slypi ketvirtadieniais, anapus Foosin durų. Kiek teko girdėti ir matyti, ta „Komandų lyga“ vis atrodė toks iš dalies snobiškas, chebros žaidimas, kurį iš vidaus sunku pamatyti, BET1 tai tik optinė apgaulė.

Tiesą sakant, tai vienas iš dinamiškiausių, smagiausių ir tuo pačiu naudingiausių turnyrų, kuriuose teko žaisti. Prieš turnyrą, užsiėmiau savišvieta, nes pirmas vaizdelis atrodė nekoks – komandoje trys skirtingo pajėgumo žaidėjai, krūva skirtingų rungčių, rezultatų lentelės ir visa kita. Galbūt ta baimė likti nieko nesupratusiam kamuotų iki šiol, jei ne gerieji žmonės, kurie įkalbėjo prisijungt pažaist ir pamatyt viską iš vidaus. Nesiparinau per daug – sutikau.


1

„Gerieji žmonės ruošė lapus su tuščiomis kovų lentelėmis, kurių buvo belekiek daug ir atrodė kažkaip sudėtingai“

Prieš pat turnyrą tie patys gerieji žmonės ruošė lapus su tuščiomis kovų lentelėmis, kurių buvo belekiek daug ir atrodė kažkaip sudėtingai (o dalyvavo tik keturios komandos). Kadangi komandų nebuvo daug, turnyras vyko prie dviejų stalų (nors šiaip žmonių buvo apstu, bet jie matyt ruošė kaklus tą savaitgalį vykusios Lietuvos Taurės medaliams)…

Iki šitos vietos, tekste, rodos, sukūriau kažkokį negatyvų ir šaltą jausmą, tačiau jis baigiasi ČIA.

Pradėjom žaisti ir sulig ta minute viskas tapo skaidru ir aišku, arba kaip vienam filme sako “clear as an azure sky of deepest summer“.


Pirma žaidžiami rotaciniai dvejetai, kur žaidėjai po kiekvieno savo įspirto įvarčio slenka ratu. Tai be galo smagi ir „judanti“ rungtis, kur pažaisti gauna kiekvienas, vis prieš skirtingą varžovų sudėtį (aišku, jeigu pelno bent vieną įvartį).

Paskui žaidžiami vienetai, kur patys šviežiausi spirdaliai gali kautis su stalo futbolo sunkiasvoriais ir įgyti puikios patirties. Akivaizdus patirties įrodymas – spyris iš galo, į tolimąjį vartų kampą.

2

„Akivaizdus patirties įrodymas – spyris iš galo, į tolimąjį vartų kampą“

Trečioji rungtis – nuostabusis 2 ball arba kaip aš sakau „dviejų rutuliukų“ žaidimas. Bene pats emocionaliausias turnyro etapas, kur su šypsena žaidžia ir jauni, ir ne visai jauni. Taškas užskaitomas tik tuo atveju, kai viena komanda priešininkams suleidžia abu kamuoliukus. Jei vienas ten, kitas ten – dėl taško žaidžiama iš naujo.

Nepameluosiu sakydamas, kad vienas 2 ball mačas, kuriame žaidžiau užtruko gal 20 minučių. Spėjom išprakaituot ir nudžiūt.

Ketvirtoji rungtis tai standartiniai dvejetai, kuriems porą galima sudaryti ir strategiškai – pažiūrėjus, kokio pajėgumo porą sudarė priešininkai. Viskas yra paprasta, bet reikia prisimint, kad be rotacinių dvejetų, vienas žaidėjas gali dalyvauti tik dviejose rungtyse. Šitaip, labai gražiai matematiškai išeina, kad kiekvienas dalyvis per mačą sudalyvauja trijose rungtyse.

Paskutinioji rungtis vadinasi „special” arba kaip picerijoj išverstų „specialioji“. Metama moneta, o iškritusią pusę pasirinkęs žaidėjas renkasi arba kamuolį arba rungtį. Visi žaidėjai, kiek mačiau, rinkosi rungtį, o pasirinkimai du: goalie war (vartininkų mūšis) arba forward shootout (puolėjų mūšis).


3

„Linkėjimai „Kemdunulis“ bičiukams, kurie yra maladec, nes laimėjo, ir sėkmės ten toliau!“

Akivaizdu, kad „Komandų lygą“ aplankiau kiek vėlokai, nes šio sezono lygoje liko tik vienas etapas ir finalas, tačiau apžvelgiu ši reikalą irgi ne be reikalo. Kadangi liko vienas etapas, labai rekomenduoju atlėkt su draugeliais ir išbandyt jėgas – turnyriukas afigenas. Tikiuosi, kad tas pirmas kartas užkabins ir jau trinsit rankelėm laukdami kitos „Komandų lygos“.

Linkėjimai „Kemdunulis“ bičiukams, kurie yra maladec, nes laimėjo, ir sėkmės ten toliau!

BEJE. Patikimas šaltinis sakė, kad šitas „Komandų lygos“ a.k.a. „3 vs 3 turnyro“ sumanymas kilęs iš pačios tolimosios Kanados, iš kurios jį į Lietuvą atvežė mūsiškiai spirdaliai. Dar tas šaltinis sakė, kad ir kaimynai latviai ima šitą turnyro formatą pamėgt.

Jūsų Pintautas P.


1 yra toks pasakymas, kad jeigu sakinyje yra žodis BET iš didžiųjų, į pirmą sakinio dalį net neverta kreipti dėmesio – nes ten esą gryni skiedalai.